Chcąc podążać za zmianami na gruncie obyczajowym, powinniśmy być czujni. Jesteśmy poddawani niekończącej się obserwacji oraz ocenie. Kierunki światowe wyznaczają gwiazdy telewizji. Pospolite kobiety również nie mogą pozwolić sobie na zwalnianie tempa. Współcześnie kobieta pragnąc spełniać się, jako matka, żona, pracownik musi być świetnie zorganizowana, a także podejmować działania równocześnie na wielu obszarach życia codziennego. Pomimo tego, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich zaniedbywać.
Kiedy pojawia się problem nadprogramowych kilogramów, nie może być stateczna, musi natychmiastowo reagować. Tylko w jaki sposób można szybko schudnąć w niedługim czasie. To nie proste zadanie. Rozwiązaniem w tym przypadku jest dieta białkowa Dukana. Nie należy do najzdrowszych, ale przynosi wymierne rezultaty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanychkażdego dnia trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Cukrom w każdej postaci mówimy przecz!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu określonego zamierzenia są ryby, mięso indycze, chuda wołowinka, czy owoce morza. Nie są zabronione jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Ciepłe posiłki muszą być przygotowywane na parze lub grillowane. Alkohol oraz drobne przyjemności są bardzo zakazane. W chwilach zawahania nie możemy ulegać pokusie. Nie jest to proste. Spacer, bawienie się z psem, rozmowa z przyjaciółmi są jak najbardziej zalecane. Odwracają uwagę od przysmaków. Silna wola to podstawa, na drodze do sukcesu. Nie zapominaj o tym, że na efekty Twojej pracy trzeba trochę poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.