Gdy chcemy zrzucić trochę kilogramów, wcale nie trzeba przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę przerobimy swoją kuchnię. Możemy sami kreować dietetyczne przepisy kuchenne i korzystać z nich potem systematycznie. A jak powinny prezentować się takie przepisy?
Na pewno musimy tutaj trzymać się pewnych zasad. Po pierwsze, nasze dania muszą bezwzględnie być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie ma prawa w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bezsprzecznie musimy trzymać się pewnych reguł. Ograniczmy więc spożywanie wielkiej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są zwyczajnie zdrowsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze dania. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt sycące. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież stosunkowo niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy produkt, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Następnie zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu mamy możliwość dokładnie policzyć, ile kalorii zjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno wspomoże nam odchudzanie.
Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy samodzielnie wymyślać nowe przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie da nam sporo przyjemności i da nam mnóstwo satysfakcji.