Współcześnie wszyscy żyjemy w biegu, bowiem wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnotrawić np. na kucharzenie. Przez to konsumujemy błyskawicznie posiłki, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki niskokaloryczny obiad bynajmniej nie musi być bardzo czasochłonny. Gdy chcemy, sporządzimy go w trakcie kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je niewiele zmodyfikować. Gdy zazwyczaj spożywaliśmy na obiad ziemniaki, wymieńmy je na kaszę lub też brązowy ryż. Artykuły pełnoziarniste ekspresowo nas nasycą a także nasycą nasz wilczy głód na przynajmniej parę godzin. Nie rezygnujmy też z konsumowania mięsa, które jest idealnym źródłem białka – budulca kości a także mięśni. Postarajmy się po prostu wymienić schab na drób albo mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie dużo kalorii, także bez pośpiechu wolno je jeść nawet podczas terapii. Poza tym nasz nietuczący obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Miejmy na uwadze ponadto, ażeby uszykować do całego posiłku różne sałatki. Używajmy w nich świeże warzywa a także nasiona słonecznika. Taka sałatka idealnie nasyci nasz żołądek a także dostarczy do naszego organizmu masę, bezcennych witamin.
Zastępując patologiczne towary spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, niemało zyskujemy. Z takich produktów beztrosko możemy przyszykować niskokaloryczny obiad. Skonsumujemy go wtenczas bez żadnych wyrzutów sumienia a także nasycimy idealnie swój wilczy głód.