Poszukując w internecie informacji na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość sprzecznych wiadomości, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Kuszą też kolorowe reklamy środków wspomagających utratę tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych jadłospisów mających działać cuda. Komu więc zaufać?
Najlepiej własnemu ciału! W jaki sposób schudnąć – najlepiej jedząc. Odpowiednio zbilansowana dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia spowoduje, że nasz organizm przyśpieszy metabolizm. Mitem jest zakaz spożywania posiłków po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka o wiele później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed pójściem spać. Do naszego jadłospisu powinniśmy dołączyć dużą ilość jarzyn, a także owoców, na przykład: pod postacią sałatek albo shake’ów. Produkty pszenne takie jak pieczywo i makarony zastąpmy produktami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone dania mięsne przygotowanymi na parze białym mięsem oraz rybami.
Działajmy według swoich rzeczywistych pragnień – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu organizmowi brakuje jakichś mikro- lub makroelementów. Np. ochota na kostkę czekolady zupełnie nie musi oznaczać, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Należy znaleźć wtedy odżywczy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby mieć atrakcyjną i zdrową sylwetkę nie musimy wiecznie się głodzić, a jedynie poznać elementarne reguły zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie aktywności sportowych mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.