9 lut Brak komentarzy admin LSPR , , ,

Wielkimi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię i witalność zapowiada nieszczególnie banalny okres. Jednakże rezygnacja z typowych a także dostatecznie kalorycznych wypieków świątecznych bynajmniej nie musi być tak problemowe.
Należy już wcześniej przygotować prywatne menu a także zrobić adekwatne zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować skłonić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając nowych przepisów na dietetyczne desery, stanowczo opłaca się np. sprawdzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam ogrom ciekawych dań, ciastek, wypieków albo tart, które są zdrową opcją dla nie do końca zdrowych oraz szczególnie tuczących smakołyków. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.
Należy więc przetestować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami albo jabłkami. Doskonałą bombą witamin i energii są nie trudne w zrobieniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru oraz ostrego chili. parę z tych pomysłów jest bardzo błyskawiczna w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Gdy jednakże nie łatwo nam zrezygnować ze słodkich rzeczy, należy dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady lub zdrowego kakao. Trzeba do deserów dołożyć wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć oraz zastąpią nasz apetyt na cukier. Na pewno takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.