9 lut Brak komentarzy admin LSPR , , ,

Jeśli jakiś czas temu zaobserwowałaś, że nie jesteś w stanie zapiać ulubionych dżinsów, bluzka zakupiona jedynie parę tygodni temu stała się opinająca, a współczynnik masy ciała niespodziewanie okazało się znacznie wyższe niż zazwyczaj – pomyśl nad odmianą swoich nawyków żywieniowych. Parę zdrowych prozdrowotnych i co znaczące – nietrudnych w realizacji wprowadzeniu w życie pomysłów może Ci pomóc w powrocie do lepszej figury.
Zacznij od przyjmowania porcji wielkości 250 ml ciepłej wody z cytryną wkrótce po obudzeniu się. Pomoże oczyścić organizm z niepożądanych substancji, doda sił witalnych i poprawi przemianę materii. Dodatkowo stanowi źródło wit. C, a więc pomaga również poprawić system odporności organizmu.
Jedz zdrowo! Naturalnie nie powinnaś zacząć jeść samej zielonej sałaty, ale należy przestrzegać kilku pozytywnie wpływających na zdrowie zasad. Zamień z oczyszczonej białej mąki pieczywo, makaron i ryż na ten z pełnego ziarna, a zobaczysz, że są nie tylko prozdrowotne, ale także smakowite. Spróbuj zrezygnować z tłustych potraw – większość z nich można bez trudu zmniejszyć ich kaloryczność, poza tym warto próbować czegoś nowego – może jedzenie gotowane na parze jeszcze mocniej przypadną ci do gustu?!
Zredukuj spożycie słodkości. Tak jest, nie bądź zaskoczona, wystarczy, że będziesz spożywać ich w mniejszych ilościach, nie ma potrzeby w 100% rezygnować z wysokokalorycznych potraw. Kawałek ciasta czekoladowego, czy pasek czekolady raz, czy nawet dwa razy w tygodniu zapewne ci nie zaszkodzą.
Ruszaj się. Opłaca się przemyśleć kupno karnetu do klubu sportowego. Pewnie znajdziesz zajęcia, które będą dostarczać ci przyjemność. Jeśli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie spróbuj zacząć biegać, lub wybrać pływanie. Ważne żebyś postawiła na ćwiczenia fizyczne – mniej więcej co drugi dzień po 60 minut starczy.
Po kilku tygodniach stosowania się do wyżej wymienionych zaleceń znów policz BMI. Sama się zaskoczysz jak małe modyfikacje mogą wpłynąć na twoją masę ciała i… dobrostan fizyczny i psychiczny.