Spore grono kobiet jest na diecie odchudzającej przez cały czas. Nie bierze się to jednak z powodu ich dużej wagi, ale troski o własny wygląd. Zawsze pragną się ładnie prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeśli chodzi tylko o zgubienie 1-2 kg. Sposobów na pozbycie się niepotrzebnych kilogramów jest sporo i wszystkie przynoszą rezultaty. Problem jednak dotyczy pewnych kluczowych kwestii:
– bilansu kalorycznego,
– zapewnienia zasadniczych składników,
– wpływu na zdrowie.

Dieta na zrzucenie zbędnych kilogramów
W Internecie jest wiele sposobów na diety odchudzające. Dieta kapuściana, Dukana, szwedzka, norweska to tylko niektóre przykłady. Ich zaletą jest szybka utrata masy, ale niestety powodują efekt jo jo i niedobór koniecznych dla organizmu składników.
Właściwie zbilansowana dieta odchudzająca powinna uwzględniać rozmaitość produktów, zagwarantowanie właściwej ilości witamin i mikroelementów oraz niwelować odczuwanie głodu. Najlepiej, by dietę opracował doświadczony specjalista w dziedzinie dietetyki. Będziemy w takim przypadku pewni, że dieta będzie zawierać wszystkie kluczowe dla organizmu składniki.

Składowe skutecznej diety odchudzającej
Skuteczna dieta odchudzająca to taka, która zapewnia systematyczny spadek wagi. Nietrudno jest zrzucić kilka kilogramów w skali miesiąca, ale jest to opłacone morderczymi głodówkami, a potem kilogramy przybywają z nawiązką. Skuteczna dieta jest dietą długodystansową i opiera się na trwałej zmianie przyzwyczajeń żywieniowych. Podstawowe zasady to:
– 5 posiłków dziennie,
– posiłek co 3 godziny,
– obfite śniadania,
– kolacja 2 godziny przed zaśnięciem,
– dużo jarzyn i owoców,
– produkty bogate w błonnik,
– woda mineralna zamiast soków.
Każda dieta odchudzająca powinna być uzupełniana aktywnością fizyczną. Nie muszą to być intensywne ćwiczenia na siłowni. Fitness, taniec, jazda na rowerze, jogging czy spacery w zupełności wystarczą.