Plaża, słońce, ciepły wiatr muskający nasze ciało. Gorący piasek i świeża bryza morska. To kusząca perspektywa zwłaszcza w trakcie trwania zimowych miesięcy. Czas urlopu kojarzy się z przyjemnością, błogim wypoczynkiem. Założyć seksowną bikini oraz przyciągnąć wzrok rzeszy atrakcyjnych mężczyzn, skryte marzenie każdej kobiety.
Na nasze nieszczęście, nie ma nic za darmo. Piękna figura, smukłe ciało to godziny ciężkiej pracy. Jesteśmy leniwi oraz pragniemy zazwyczaj iść na skróty. Poszukujemy wyjścia awaryjnego oraz rozmyślamy nad tym, jakimi sposobami można szybko schudnąć bez niepotrzebnego wysiłku.
Alternatywą dla opornych wczasowiczów może być dieta kopenhaska. Jest ratunkiem na odwieczny problem, jak można błyskawicznie schudnąć oraz nie popaść w chorobę. Podczas jej trwania możemy spożywać niewielkie ilości warzyw oraz jeden owoc dziennie. Pozytywny wpływ na proces odchudzania ma również pozbawione tłuszczu, gotowane mięso.
Regułą w żadnym wypadku nie do podważenia jest zakaz podjadania między posiłkami. Pory zjadania poszczególnych posiłków są precyzyjnie określone. Śniadanie powinniśmy zjeść najpóźniej do 8:00, obiad do 14:00, a kolację do 18:00. Nasz aktualny tryb życia, skutecznie nam to utrudnia.
Kolejną fundamentalną zasadą jest regularne nawadnianie organizmu. Jest to niezwykle istotne, gdyż wraz z tkanką tłuszczową nasz organizm traci mnóstwo witamin oraz minerałów odżywczych. Płynami, które możemy pić bez większych ograniczeń, jest niegazowana woda mineralna, niesłodzona herbata lub nieco rzadziej kawa. Rozsądek i stała kontrola lekarska podczas diety to najlepsza recepta na pytanie, w jaki sposób można szybko schudnąć oraz nie nabawić się efektu jojo.