Kobiety, bez względu na wiek, dbają o piękną figurę, dlatego większość z nich odchudza się przez całe życie. Po świątecznym obżarstwie, przed sylwestrem, na wiosnę, przed urlopem. Łatwo zrzucają 2,3 kilogramy, ale najczęściej potem wracają do wcześniejszej wagi. I od nowa trzeba się odchudzać. Genialnym sposobem na poprawną figurę jest poprawnie dobrana dieta odchudzająca.

Dieta poprawnie dobrana
Zbilansowana dieta powinna być opracowana przez specjalistę – dietetyka. Sporządzając tygodniowy plan żywienia będzie zawierać:
– dobowe zapotrzebowanie na energię w mając na uwadze tryb życia,
– zapewnienie wszystkich koniecznych witamin i mikroelementów,
– urozmaicenie swojej diety.

Tak opracowana dieta nie będzie bardzo nudna, zagwarantuje organizmowi różne konieczne składniki, a co najważniejsze nie będziesz mieć uczucia głodu. Najważniejszym warunkiem dobrego działania diety jest przestrzeganie kilku podstawowych reguł żywieniowych:
– pokarmy spożywamy co trzy godziny,
– konieczne jest dobre śniadanie, gdyż pobudza do działania metabolizm,
– kolacja najpóźniej dwie godziny przed snem,
– jemy wiele warzyw i owoców,
– dieta powinna zawierać produkty bogate w błonnik,
– unikamy „pustych” kalorii, to znaczy słodyczy i alkoholu.

Efekty diety odchudzającej da się przyśpieszyć np. ćwiczeniami na siłowni, zajęciami fitness czy też suplementami diet które pobudzają dodatkowo przemianę materii.
Najważniejszym czynnikiem skutecznie gwarantującym szczupłą postawę jest zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych i wprowadzona w życie aktywność fizyczna. Samochód dobrze by było zamienić na rower lub piesze spacery. Będzie taniej i zdrowiej.