9 lut Brak komentarzy admin LSPR , ,

Kobiety coraz większą uwagę zwracają na to, aby na stole pojawiała się żywność w najlepszym gatunku i do tego jak najmniej spreparowana. To przecież niezwykle ważne dla zdrowia i urody, aby odżywiać się zgodnie z zasadami, jadać regularnie i bez pośpiechu, a elementy diety wybierać w taki sposób, żeby dostarczały wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do właściwego działania organizmu. Na czym zatem miałaby polegać właściwa dieta każdej kobiety, żeby przynosiła wymierne korzyści zdrowotne i pomagała jej utrzymać korzystny wygląd? z pewnością powinna być zróżnicowana i dobrze zbilansowana względem osobistych wymagań.
Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, w związku z tym nie powinno się go unikać. Niestety całkiem sporo kobiet rozpoczyna dzień jedynie od wypicia filiżanki kawy, a to duży błąd. To, co spożyjemy przed wyjściem z domu, daje nam siłę na pierwszą część dnia. Dlatego śniadanie powinno składać się z pełnoziarnistego pieczywa, nabiału i warzyw. Tak zaplanowane, daje gwarancję, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich koniecznych elementów prawidłowej diety. Możemy wówczas skuteczniej pracować i mamy większą sprawność umysłową i fizyczną.
Śniadanie nie wystarczy jednak do utrzymania organizmu w idealnej formie w ciągu całego dnia. Dlatego niezbędne są następne posiłki, które uzupełnią energię konieczną do funkcjonowania. Najlepiej, aby każdego dnia spożywać przynajmniej pięć posiłków. Nie jest trudno wówczas optymalnie rozłożyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Co jasne w każdym zdrowym daniu powinny znaleźć się składniki zdrowej diety, czyli węglowodany, białka, tłuszcze oraz warzywa i owoce dobrane w odpowiednich proporcjach do indywidualnego zapotrzebowania każdej kobiety.