9 lut Brak komentarzy admin LSPR , ,

Prawdopodobnie każdemu z nas wydaje się, że gdy chcemy wejść w wyśnioną sukienkę, od założenia której dzieli nas kilka kilogramów, trzeba koniecznie zrezygnować z jedzenia deserów. Warto jednakowoż podkreślić, że nie jest to prawdą. Ta wspaniała informacja dla miłośników jedzenia znaczy, że deser jest posiłkiem dopuszczalnym także na diecie.
Dietetyczne desery rządzą się jednakowoż swoimi prawami i musimy zapomnieć o kawie po obiedzie z wielkim kawałkiem karpatki albo tortu. z dobrym efektem możemy jednakowoż zastąpić je domowej roboty sorbetem lub kisielem z truskawek czy malin. Odpowiednim wyborem będzie także ciastko owsiane albo jęczmienne z dodatkiem siemienia lnianego i kakao. Miłośnicy słodkości mogą też przekąsić trochę suszonych owoców albo małą garść orzechów.
Warto podkreślić, iż w żadnym z takich deserów nie posmakujemy wielkiej ilości niezdrowych węglowodanów, które przede wszystkim powodują prędkie przybieranie na wadze. Co ważne, są one dosładzane miodem albo ich słodki smak pochodzi z owoców. Ponadto każdy z tych deserów dostarcza do organizmu odpowiednie ilości witamin i minerałów, dzięki czemu uzupełniane są ich ewentualne braki. Należy zaznaczyć, że dużą zaletą jedzenia deserów przy odchudzaniu jest też fakt, że mamy mniejszą ochotę na jedzenie niedobrych przekąsek i prościej jest nam się uchronić przed pokusami w postaci ciasteczek z musem i czekoladą czy też jabłecznikowi z lodami i bitą śmietaną.
Nie zapominajmy więc, iż dieta odchudzająca nie może być jedynie szeregiem wyrzeczeń, ale przyjemnością, z której wcale nie chcemy rezygnować, by wrócić do niedobrych zwyczajów żywieniowych.